Pirksim paši savu māju

Joprojām baigi negribējās krāmēties ar zemes meklēšanu, projektēšanu, būvniecību un visām tām lietām, tāpēc cerējām nopirkt kaut ko gatavu. Tomēr ar katru apskatītu variantu sapratām, ka vairums māju, kas lielā skaitā izliktas uz pārdošanu, tādam nolūkam arī celtas. Pa lēto nopērk pļavu, sadala gabalos, uzprojektē vienu māju un sakopē tik daudzos eksemplāros, cik salien uz apbūves gabala.

Vēl viena kategorija ir mājas, kas projektētas kā dzīvoklis. Pats esmu dzīvokļa produkts, tāpēc drīkstu kritiski izteikties par ļaudīm, kuriem nav izpratnes par to, cik fundamentāli viņu dzīvesveidu un paradumus ietekmēs pārcelšanās uz savrupmāju. Rezultātā saimniecības telpas un telpas visa kā glabāšanai tiek atstātas novārtā.

Trešais tips bija foršas un pārdomātas celtnes attālās vietās, kuras no saraksta izslēdzām satiksmes un ceļā pavadāmā laika dēļ. Esam daudzbērnu ģimene, tādēļ tas, lai bērni nākotnē spētu autonomi pārvietoties un lai vecvecāki varētu bez grūtībām pieslēgties, kad nepieciešams, ir ļoti svarīgi.

Vēl pirms iepazinām pēdējos gados būvētās mājas, ļoti gribējām atrast kādu vecāku un restaurējamu māju. Izpētījām un iemīlējāmies kādā 1930.gados būvētā savrupmājā. Pat uztaisījām vērtējumu un apskatījām kopā ar celtniekiem, taču atdūrāmies pret banku nevēlēšanos finansēt vecas mājas un šo variantu atmetām.

Beigu beigās tā arī nesapratām, vai problēma ir piedāvājumā, vai mūsu neadekvātajās prasībās, un sākām meklēt apbūves gabalu.

Advertisements

8 domas par “Pirksim paši savu māju”

  1. Mums vajag vismaz 3-4 guļamistabas, attiecīgi vismaz 200 m2, neskaitot tehniskās telpas.
   Pasteidzoties notikumiem uz priekšu, atzīšos, ka zemes gabals jau ir, būvniecības iecere arī un šobrīd konstruktori strādā pie savas sadaļas. Par visu to es uzrakstīšu izvērstāk.

   Like

   1. Par guļamistabu platību piekrītu. Koplietošanas telpu platība atkarīga no ģimenes izmēra. Mēs esam liela ģimene, tāpēc virtuve, ēdamistaba un dzīvojamā istaba kopā ir apmēram 60 m2. Atsevišķas saimniecības ēkas mums nebūs, tāpēc esam paredzējuši vairāk telpas veļas mazgāšanai, žāvēšanai un uzglabāšanai. Te arī starpība.

    Like

 1. Mēs arī nolēmām būvēt savu māju, bet bija lielas problēmas atrast piemērotu zemes gabalu. Tiklīdz kaut kas iekrita acīs un uz vietas esot izskatījās, ka varētu tur dzīvot, tā attiecīgā būvvalde aplauza spārnus. katram zemes gabalam bija ļoti būtiski trūkumi un būvvalde tehniskajos noteikumos minēja tādas lietas, ka nodot ekpluatācijā māju nebūtu iespējams. Sapratu, ka visstriktākā ir Ķekava. To, ko viņi savulaik nav dabūjuši no attīstītājiem, tagad mēģina dabūt zemes gabalu īpašniekiem, piemēram, pieslēgums centralizētai kanalizācijai, kuru sākotnēji attīstītāji bija iecerējuši izbūvēt, bet naudas trūkuma dēļ to nav izdarījuši. Gandrīz vai iegrābāmies iegādājoties zemi vienā ciematā, labi, ka uzzvanījām uz būvvaldi, kura mūs pabrīdināja par visiem knifiem, servitūta ceļš, ceļa domājamās daļas, ugunsdrošības noteikumiem, ka jābūt saskaņotam, kur ugunsdzēsēji ņems ūdeni, vai ciematā ir dīķis vai būs jāizveido uz savas zemes tvertne ar ūdeni..vai ir teritorijas applūšanas risks un nez kas vēl 🙂 Grūti mums gāja un vēl iet, jo nekas jau nav beidzies. iedomājoties vien skraidīšana pa visām iestādēm un projekta saskaņošana, būvniecība un sadarbība ar banku, mati ceļas stāvus, bet mums nav varianta, dzīvokli nevēlamies. gatavas mājas par tādām cenām, kā pārdod, roka neceļas pirkt un vēl paprāvu naudas summu ieguldīt. Lai veicas! Sekošu Jūsu gaitām 🙂

  Like

 2. Es zemesgabalu aktīvi meklēju vairāk kā pus gadu, katru dienu apbraukājot vienu vai vairākus. Atradu beigās labu, bet bija arī vairāki citi neslikti varianti. Ja kādu interesē, varu padalīties, rakstāt uz lodamurs džīmail kom

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s