Zemes iegādes formālā puse

Biju iedomājies, ka zemes iegāde būs nepiespiesti relaksējošs pasākums. Faktiski tā arī bija, taču bija dažas procedurālas nianses, kas visu pasākumu paildzināja.

Pēc tam, kad pie notāra bija parakstīts pirkuma līgums, ar šo līgumu zobos devos nevis uz Zemesgrāmatu, bet gan uz Rīgas Domes Īpašuma Departamentu pārliecināties, ka pašvaldība neizmantos savas pirmpirkuma tiesības uz attiecīgo īpašumu. Ja nemaldos, šāda prakse ir visās pašvaldībās, un tās jēga ir izķert “underpriced” īpašumus, kas varētu noderēt pašai municipalitātei. No otras puses tas ir arī aicinājums izvairīties no puslegālām shēmām, pērkot un pārdodot īpašumus zem kadastra vērtības utt. Galvaspilsētas gadījumā ir jābūt gatavam uz aptuveni mēnesi ilgu gaidīšanu, neskaitot svētku un pārceltās darba dienas u.c. Līgo svētku ekstras.

Kad izziņa par to, ka pašvaldība savas pirmpirkuma tiesības nerealizēs, bija saņemta, devos uz ZG reģistrēt īpašuma tiesības. Biju iedomājies, ka šī pieredze attāli atgādinās CSDD klientu servisu, taču bija pavisam citādāk. Zemesgrāmatā ierados pa taisno RD Īpašuma Departamenta ap plkst. 15:00, un savu rindu sagaidīju tikai dažas minūtes pirms darba laika beigām plkst. 17:00. Vasaras vidus, atvaļinājumu sezona, praktikanti un tamlīdzīgi.

Rezultātā no ceļš no notariāta līdz Zemesgrāmatu apliecībai ilga gandrīz 6 nedēļas.

Advertisements

5 domas par “Zemes iegādes formālā puse”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s