Ārējie inženiertīkli

Ārējo inženiertīklu projektēšana un saskaņošana aizņēma ievērojami vairāk laika nekā biju domājis, plānojis un cerējis. Biju saklausījies stāstus par to, kādi briesmoņi ir Latvijas Gāze, taču mana pieredze ar viņiem bija patiešām laba. Tehniskos noteikumus sagatavoja plus/ mīnus nedēļas laikā, bet projekta saskaņošana bija vēl ātrāka – projektētāja ar gatavo materiālu aizbrauca pie Gāzes, uz vietas visu parādīja, spečuki apskatījās un saspieda zīmogus. Gan jau būvniecības fāzē man būs iespēja savas domas mainīt.

Ar Rīgas Ūdeni gan tik viegli negāja. Iesniedzām ūdensapgādes un kanalizācijas projektus un sākām gaidīt. Vairākos piegājienos saņēmām speciālistu komentārus, veicām labojumus un sniedzām iekšā atjaunotas versijas. Kaut kur pa vidu RŪ iekomentēja, ka vajag labojumus arī LG saskaņotajā gāzes (what!?) sadaļā. Dienas beigās ūdens un kanalizācijas projekta saskaņošana aizņēma 5 nedēļas. Detaļas nezinu, jo pats ar šo nekrāmējos, bet iedomājos, ka arī Rīgas Ūdenim būtu vērts pārskatīt savus iekšējos procesus un projektu izskatīšanu veikt kopā ar projektētājiem. Gan jau izdotos šo to efektivizēt.

Nobeigumā piezīmēšu vien to, ka tā arī nesapratu, kāpēc man bija jāgādā tehniskie noteikumi no Sadales tīkliem, ja elektrības pieslēgums ar kasti un viedo skaitītāju man jau ir.

Komentārs par “Ārējie inženiertīkli”

  1. Teh.not. no ST bija nepieciešami, jo ST jau nezin konkrētas tavas rīcības plānu, un gadījumā jau tu rocies kur citur kur var būt ST komunikācijas tad tādiem gadījumiem viņi izdod savu TehNot.
    Nu parasti jau TehNot jāpieprasa no visiem kumunikāciju valdītājiem tajā esošajā apgabalā, arī tad ja to gabalu nešķērso piem., Lattelecom.

    Nu iedomājies Lattelecom saka te viņu kabeļu nav, tu roc (saņemto rakšanas darbu vai būvatļauju) pamatus un bladāc tur ir Lattelecom – tu neesi vainīgs.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: