Arhitektūra

Biju domājis māju celt, izmantojot kādu no gatavajiem skandināvu projektiem. Ātri, pārbaudīti un bez sarežgītiem lēmumiem. Tomēr, no šodienas skatupunkta raugoties, priecājos, ka ieklausījāmies pieredzējuša arhitekta padomā un izvērtējām savas piepildītās un nepiepildītās vajadzības šodien, pēc pieciem gadiem un pēc desmit. Sagatavojām darba uzdevumu uz vairākām lapām un detalizēti piefiksējām visu, kas mums pašreizējā mājā patīk, nepatīk, pietrūkst un traucē. Rezultātā tapa skice ar aptuvenu ēkas zonējumu, kas nedēļas laikā kļuva par telpu plānojumu.

Ja ar plānojumu tikām galā ātri, tad ar ēkas kopējo apjomu tik viegli negāja. Domas par to, kas ir glīti un kas nē, dalījās. Gan tādēļ, ka nepilnus 300 m2 ir pagrūti zem jumta iekārtot tā, lai ēka izskatītos relatīvi viegla, gan tādēļ, ka man bija savi aizspriedumi pret atsevišķām mūsdienu arhitektūras stilistikas iezīmēm.

Esmu pateicīgs arhitektam par padomu ārsienu biezumu ieplānot ar rezervi. Ieguvums ir tāds, ka varējām aizvietot koku ar mūri, nezaudējot iekštelpu platību un nepalielinot jau būvniecības ieceres fāzē saskaņotās ēkas ārējās dimensijas.

Veltīšu atsevišķus ierakstus gan mājas plānojumam, gan kopējam apjomam.

 

10 domas par “Arhitektūra”

   1. nja, ja visu saskaita arī sanāk 260m2 😀
    vienīgais kas nomierina, ka 100m2 no tiem skaitās palīgēkas ar citu apkures, ekspluatācijas un nodokļu rēžīmu 🙂

    Patīk

   2. Nu un vēl atmazkai – es tagad savos 154m2 jau dzīvoju, viss pārējais top šosezon, galīgā apdare (pirts utml) vispār būs vēl pēc gada. Ja to visu pabāztu zem viena jumta, tad būtu jāiztērē nauda uzreiz un būtu mazāk brīvības ar dzīvojamās daļas izbūvi dēļ finansēm, kas iztērētas izbūvējot visus m2 uzreiz.

    Patīk

   3. No otras puses – vērtējums vienam m2 mājas ir augstāks kā vienam m2 nojumes vai pirts. Augstāka nākotnes vērtība palīdz sarunās ar banku.

    Patīk

 1. hmm.. vienu dienu pie raksta ir jumta stāvs citu pirmais, bet kad atver pašu rakstu, tad bildes nav nevienas…
  kāpēc katlu telpa ārējā stūrī nevis aiz kabineta sienas? tur liekiem komunikāciju metri plus katleni labāk mājas iekšpusē- tad mazāk nelietderīgo zudumu caur ārsienu 🙂
  Kāpnes gan lielas un iedomajos cik maksās… bet pasākuma ēnas puse, tev pirmais stāvs sanāk organizēts apkārt kāpnēm, viesistabā nav nevienas pilnas sienas kur ko nolikt vai TV uzkarināt, plus ja iekrāso visas telpas pēc zonējuma – kur pārvietosies staigājot, kur sēdēs, kur atpūtīsies, kur tehniskās telpas, tad īsti dzīvojamā platība būs samērā maz.

  Virsdrēbēm vējtverī vieta ir? kurpes kur nolikt būs? vai arī drēbes būs skapī pa labi no kāpnēm (tur kur 2)? Tad jau faktiski sanāk ar smilšainiem apaviem (vai smilšainus apavus turot rokās) šķērsot galveno maģistrāli – ceļš uz toleti – ko ikdienā visi izmantos… tātad smiltis pa visu pirmo stāvu.

  Patīk

  1. Jā, man pašam nav skaidrs, kāpēc tās bildes te rādās.
   – Par katlu telpas novietojumu skatīt nākamajā ierakstā. Sākotnēji tā bija plānota blakus kabinetam, taču pārvietojās uz ārējo stūri, lai būtu iespējama darbistabas paplašināšana nākotnē.
   – Kāpnes lielas, taisnība. Tās paredzētas kā pirmā stāva centrālais dizaina elements.
   – Televizora mums pēdējos gadus nav. Ja būs, tad atradīsies kabinetā. Tas palīdz kontrolēt un saīsināt laiku, ko bērni pavada pie ekrāniem.
   – Rotaļas uz terases un dārzā, gatavošana virtuvē, kopīgas maltītes ēdamistabā, sarunas viesistabā un saimniecības darbi palīgtelpās ir tas, ko mūsu ģimene sauc par dzīvošanu :]
   – Vējtveris nav domāts virsdrēbēm. Tā ir reprezentatīvā zona, ko pamatā izmanto viesi. Paši pamatā nāksim iekšā caur garāžu. Vairāk nākamajā ierakstā. Kaut kāda daļa smilšu priekšnamā nonāks, taisnība, taču vairums paliks paklājos vējtverī un pie garāžas durvīm. Tas ir pārbaudīts pēdējo 4 gadu laikā. Neesmu līdz galam izpētījis centrālos putekļu sūcējus, bet esot ļoti jēdzīgi telpās, kur pavairāk smilšu, iebūvēt putekļu iesūkšanas spraugas grīdlīstē.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: