Pamatu lentas betonēšana

Bija plānots, ka pamatu lentas betonēšana notiks trešdien, taču neverending lietus paildzināja veidņošanu, un betona mašīnas ieradās dienu vēlāk.

Work in progress


4 stundas un 5 mikserus vēlāk

Vienu no lentas sienām betona spiediens mazliet iešķiebis, bet tie ir tikai tādi dzīves sīkumi, jo (a) pamati atrodas zem zemes, (b) mūris būs taisns un (c) lielākā daļa šīs sienas būs viesistabas logs.

Konstruktora darbs ir aprēķināt, kā ar mazāku betona patēriņu panākt optimālu rezultātu. Rezultātā vietās, kur slodzes uz pamatiem nav lielas, piemēram, daļai no mazākā apjoma / piebūves, pamati balstās uz blietētas grunts, un pēda nav nepieciešama. Man tas iznāk lētāk, bet strādniekiem šāds risinājums sagādāja papildu čakaru, jo nostiprināt veidņus noblietētās šķembās nevar tik stabili kā uz betona pēdas. Droši vien tāpēc arī mazliet nošķiebās.

Pie viena iebetonēja arī pamatiņu dūmenim.


Kādas divas dienas vajadzēs veidņu noņemšanai, mazgāšanai un aizvešanai, un tad jau varēs darboties tālāk.

Advertisements

2 domas par “Pamatu lentas betonēšana”

 1. Vienmēr interesējis vai šādai racionalizacija privātmājas gadījumā sanāk ekonomija. Faktiski sanāk ka japielasa dažāda augstuma veidņi, tad vēl tie japierok lai pa apakšu betonu neizspiez.
  Celtnieki gadījumā nepiedāvāja taisīt ar pilno pēdu?
  Varbūt piemeti, cik tev uz šo sanāca ekonomija ?

  Like

 2. Es tā īpaši nerēķināju, jo no tā nekas būtiski nemainītos. Es uz to skatos tā, ka būvkonstruktors no mums visiem vienīgais ir sertificēts inženieris, tāpēc par pamatu konstrukciju viņam pieder galavārds.

  Taču, ja būtu aptuveni jālēš, tad uz aci pēda visos parametros – betons, armatūra, veidņu noma, darba stundas (saliekot, izjaucot, mazgājot) – būtu par procentiem 20-25 dārgāka.

  Veidņu pielasīšana ietilpst nomas maksā, tāpēc nekāda papildu čakara pasūtītājam un celtniekiem nav. Pierakšana, cik skatījos, raizes neradīja, jo pamatne ir taisna un dūšīgi noblietēta un veidņi, kopā savilkti, ir ļoti smagi. Šur tur bija kaut kas apbērts vai ar montāžas putām piedrīvēts, bet nekas liels.

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s