Heavy metal

Visur, kur bija iespējams nopirkt un izmantot gatavu keramzītbetona pārsedzi, tas tika izdarīts, bet tur, kur gatavās nederēja, nācās meistarot uz vietas. Bieriņi custom.

Visupirms atveda un uzmontēja metāla kolonnas un balstus. Montāža samērā vienkārša, jo līdz ar pamatu lentu tika iebetonēti arī enkurbloki ar vītņu stieņiem, pie kuriem visu to darīšanu pieskrūvēt.


 Tur, kur metāla sijas balstās uz sienām, tika iebetonēti enkurbloki, lai tās varētu piemetināt.


Nākamais solis – metāla siju montāža.


Tālāk seko veidņošana. Atkarībā no profila atsevišķām sijām pirms betonēšanas apvelk armējošo sietu.


Nākamajā dienā veidņus var ņemt nost un mūrēt blokus līdz pārseguma līmenim. Vertikālās statnes, protams, paliek.

Advertisements

7 domas par “Heavy metal”

  1. Vārti pēc plāna un projekta. Atstāja vairāk brīvas vietas, kur riktēties ar dzelžiem, un tad piemūrēja blokus ar papildu armatūru, ko salaida kopā ar betonējumu.

   Pie siltinājuma pīrāgiem un fasādes mezgliem Vulāns ar arhitektu vēl darbojas. Runājot vispārīgi, logus un vitrīnas liksim koka rāmjos siltinājuma slānī.

   Like

 1. Jautājums, bet laikam vairāk projektētāja lauciņā – es skatos uz to garāžas aili un nevaru saprast – kāpēc bija jāizvēlas metāla stabus, kurus apbetonē un tālāk liek pārsedzi, ja metāla stabu vietā varēja dzelzbetona kolonnas ieliet? pēc bildes sanāk ņemam metāla stabu konstrukciju un tāpat betonējam iekšā. bet tikpat labi varēja paņemt no OSB izveidot kolonnas veidni, iebāzt iekšā armatūru un iebetonēt monolītu sasaistē ar mūri. Tā kā te bildē ailes mala – https://gimenesmaja.files.wordpress.com/2014/09/img_7571.jpg

  Like

  1. Uz garāžas ailes pārsedzes gulstas pamatīga slodze – ne tikai siena virs vārtiem, bet ar vienu galu arī dūšīga 7m metāla sija, uz kuras sēdēs otrā un mansarda stāvu gala siena. Šis bija konstruktīvi labākais veids kā pie tehnoloģijas maiņas no koka karkasa uz mūri tikt galā ar manu vēlēšanos saglabāt un nemainīt mājas plānojumu. Jāsaprot, ka kopš nelaimes Zolitūdes lielveikalā būvinženieri tiek īpaši motivēti ievērot dubultās piesardzības principu.

   Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s