Apdares ķieģeļi

Manas topošās mājas apjomu var aprakstīt diezgan vienkārši – divstāvīgs šķūnis ar piebūvi vienā malā. Šķūnis, kā jau šķūnis, paģēr dēļu fasādi, savukārt piebūves apdare būs no kontrastējoša materiāla – vecināti ķieģeļi. Tie paši ķieģeļi tiks izmantoti arī dūmvada un āra kamīna apdarē.

Biju iecerējis ss.lv pa lēto sameklēt vecus ķieģeļus no nojauktām ēkām, taču, veicot padziļinātu izpēti un konsultācijas gan ar būvmateriālu tirgotājiem, gan celtniekiem, gan kamīnmeistariem, sapratu, ka tas nav ļoti prognozējams risinājums. Būvmateriālu tirgotājiem, protams, ir motivācija atturēt mani no ss.lv un slavēt savu preci, taču celtniekiem un kamīnmeistariem, visticamāk, ir visai objektīvi argumenti.

Galvenie kritikas punkti par sliktu veciem ķieģeļiem:
1. Pērkot paleti, nevar zināt, kāds kokteilis tur būs iekšā izmēra, izskata un sastāva ziņā. Apsistas kantes, vecā mūrjava, plaisas, izmēru un nokrāsas atšķirības un tā tālāk. Sanāk tērēt daudz laika šķirošanai, un arī mūrēšana ejot stipri lēni, jo vecie ķieģeļi “drausmīgi dzer ūdeni”.
2. Salizturība. Arī vecos laikos cilvēki skaitīja naudu un salizturīgo sastāvu izmantoja tikai tur, kur nepieciešams – fasādēs. Iekšējās starpsienas mūrēja no lētāka, sala neizturīga, materiāla. Nezinot, no kurienes ķieģelis nācis, nevar paredzēt tā uzvedību.

Cik tur taisnības, cik – nē, neņēmos pārbaudīt. Turklāt, sapratām, ka tik tumšu nokrāsu, kā vēlamies, dabūt var tikai, izvēloties jaunu materiālu.

Apbraukāju 4 tirgotājus: Alva bricksBramlux, Lone Baltika un BK Fasādes. Sāku ar Āgenskalnā atrodamajiem Alva bricks. Vienreiz aizbraucu, divreiz zvanīju, rakstīju epastu, bet piedāvājumu tā arī nesaņēmu. Bramlux konsultante parādīja variantus, pastāstīja galvenās nianses un nedēļas laikā iedeva piedāvājumu. Uz jautājumiem un precizējumiem gan atbildēja zibenīgi. Forši. Lone Baltika uzreiz pateica cenu un iedeva BAFO (best and final offer). Uz BK Fasādēm nemaz nebiju domājis braukt, bet, braucot uz Lone Baltika čamdīt paraugus, iebraucām arī turpat Pļavniekos esošajā BK Fasādes veikalā. Ļoti sakarīga apkalpošana, izsmeļošas konsultācijas un BAFO pāris stundu laikā.

Ar savu nelielo 50 m2 apjomu nekādām vairuma atlaidēm nekvalificējos, tāpēc jo vairāk novērtēju Lone Baltika un BK Fasādes, kuri bez liekiem rituāliem uzreiz iedeva ne tikai kaut kādu, bet tiešām labu cenu, ietaupot gan manu, gan savu laiku. Rēķinu apmaksāju ceturtdienā un pēc desmit dienām krava no Holandes jau bija objektā.

Steenfabriek Engels izstrādājums OBSIDIAAN
baksteen_engels_obsidiaan

N.B. Šim ražotājam toņu ir simtiem, un tie tiek iegūti, tumši brūnus ķieģeļus apbārstot ar dažādas nokrāsas smiltīm. Attiecīgi, pēc uzmūrēšanas ir jēga virsmu nostiprināt gruntējot. Ja negribas bakstīties ar gruntēšanu un virsmas nostiprināšanu, jāņem cits ražotājs / modelis / cita tipa virsma.

Advertisements

Komentārs par “Apdares ķieģeļi”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s