Skurstenis un kamīns (papildināts)

Saskaņā ar projektu, skurstenis ir novietots mājas ārpusē, un tam jāspēj apkalpot divi kamīni – viesistabas un āra terases. Arhitekta iecere bija to novietot paralēli jumta korei, tomēr kamīnu meistars ieteica dūmvadu pagriezt pa 90 grādiem ar īsāko skaldni pret jumta kori. Mērķis – samazināt to virsmu, uz kuras varētu krāties sniegs, ūdens un visāda draza. Saprātīgi.

Attēlā sākotnējais dūmvada novietojums.

terase_plans

Pētot gatavo dūmvadu bloku piedāvājumu, sarēķinājām, ka izdevīgāk ir likt blakus divus vienkanāla blokus nekā izmantot jau gatavus divu kanālu blokus. Ja slēgtajam istabas kamīnam ar 200 mm (laikam) gaisa pievadu ar 200 mm dūmvadu ir pilnīgi pietiekami, tad vaļējam āra kamīnam ar mutes izmēru 600 x 800 mm kamīnmeistars ieteica izvēlēties 250 mm kanālu. Lai nesit atpakaļ dūmus un tā tālāk. Attiecīgi, mūrēsim 2 x 250, kas rezultējās ārējās dimensijās 1000 x 500 mm. Ķieģeļu apdare dod vēl 100mm uz visām pusēm.

Dūmenis tiks novietots uz atsevišķa balsta.

img_2614

Neredzamajā daļā dūmvads no trim pusēm būs apmūrēts ar parastiem ķieģeļiem, lai augstāk, virs jumta līmeņa, uz tiem varētu nobalstīt apdares ķieģeļus. Tīrīšanas lūkas gribētos noslēpt zem kamīna un malkas krautuvē. Zemāk mans sketchup vingrinājums.

02_kamins_kopskats

Papildināts

Ernests komentāros pareizi atgādināja, ka keramzītbetonam obligāti nepieciešama celtnieku slengā sauktā “pereķirka” aka “zaķirka”. Glazūra citiem vārdiem. Gluži kā dūnu jakai vēja un lietus membrāna. Tāpat, pirms pamatu siltinājuma papildu joslas montāžas jāparūpējas par līdzenas un tīras šuves sagatavošanu. Nozīme ir nevis tam, vai šuve ir zem zemes vai virs, bet gan tam, cik tā ir akurāti nostrādāta.

Īstenībā ar šo papildinājumu vēlējos norādīt uz vēl vienu skursteņa pagriešanas plusu – tagad tas smuki ievietosies starp jumtu spārēm.

Advertisements

2 domas par “Skurstenis un kamīns (papildināts)”

  1. Atvaino, ka uzplijos pa to pašu tematu, bet atceries tu stāstīji ka cokola siltinājums tiks audzēts uz augšu utt. šajā un 2 iepriekš ierakstos ir redzams kādi tev šobrīd ir pamatu siltinājums un to kā aiz kamīna pēdas ir aizbārta EPS strēmele. Es teiktu tā – nav jēga no biezāka siltinājuma, ja savienojuma vieta ir tāda haltūra – tev tur veidojas konkrēts aukstuma tilts, gan dēļ sabirušās mūrjavas, gan nenogrieztām pusspundēm. Sanāk tiek likts biezāks siltinājums bet pavirši, kas rezultējas ar lielāku siltuma zudumu. tikpat labi varēja likt plānaku siltinājumu bet kārtīgi to nostrādāt – efekts būtu līdzīgs.

    Komentārs vairāk pārdomai un celtnieku padzenāšanai, lai saprot ka te ķap ļap pret siltinājumu nevar attiekties.

    Neaizmirsti ka aiz skursteņa fibo no sākuma ir jāapmet vai jāaizvelk ciet poras ar līmjavu un tikai tad siltumizolācija un skursteņa mūrēšana.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s