Izmaiņas 1.stāva plānojumā

Kamēr arhitekts, inženieris un būvnieks štukoja, kā samazināt ēkas kopējo augstumu, es caurskatīju un telpu plānojumu un meklēju iespējas to uzlabot.

Lai arī projekts no nulles tika izstrādāts tieši mums, nepameta sajūta, ka ir par maz vietas, kur sagaidīt viesus (kas parasti nāk nevis pa vienam, bet grupās), ģērbties, aut kājas un ieskatīties spogulī. Sākotnēji šim nolūkam bijā iecerējuši telpu #2, kas ir pa ceļam no vējtvera uz viesistabu, tomēr, jo vairāk par to domāju, jo skaidrāk sapratu, ka, sēžot dīvānā, nevēlos skatīties uz apaviem, drēbēm utml., turklāt, tas nozīmētu, ka grīdas flīzējums jāpaplašina bezmaz līdz viesistabai. Jādomā kaut kas labāks.

screen-shot-2016-12-17-at-15-53-37

Sazīmēju ieejas zonu Sketchup’ā un sāku stumdīt un rēķināt. Saliku saimniecības telpā visu, kas man tur ir nepieciešams, un secināju, ka 7. telpu var samazināt par labu #8. Rezultātā iegūstam kantaināku saimniecības telpu un, paplašinot gaiteni no garāžas, iegūstam pilntiesīgu priekšnamu ar beņķīti, spoguli, kumodi cimdiem un šallēm un diviem normāla izmēra skapjiem savām un viesu virsdrēbēm.

screen-shot-2016-12-17-at-16-07-09

Kopskats aptuveni šāds. Priekšnama tālākajā stūrī sēdeklis, tuvākajā kumode un spogulis. Dimensijas 3200 x 1900. Saimniecības un sanitārā mezgla durvis tieši pretim. Iespējams, virs tām liksim iestiklotas rūtis, lai kaut kāda gaisma caur WC tiek priekšnamā un tālāk arī saimniecības telpā.

screen-shot-2016-12-17-at-16-53-10

Saimniecības telpas izkārtojums plānots šādi. To pārskatot, sapratu, ka nebiju ņēmis vērā tādu elementāru sīkumu kā veļas mašīnas durvju vēršanās virzienu. Noskaidrojis, ka veļas mašīnām pamatā durvis veras tikai pa kreisi (izņemot Bosch atsevišķos gadījumos), mazgātāju un žāvētāju pārvietoju no aizdurves uz tālāko stūri.

screen-shot-2016-12-17-at-17-04-23

Telpas vienā pusē veļas mazgāšanas un saimniecības priekšmetu glabāšanas zona. Kreisajā pusē veļas agregāti reālajos izmēros, vidū pusotru metru plata darba virsma, labajā pusē 40 cm plats skapis gludināšanas dēlim, slotām, birstēm, putekļu sūcējam utml. Skapīši šobrīd 95 cm virs darba virsmas, taču atkarībā no tā, cik vietas nepieciešams izgludināto kreklu iekāršanai, augstums var mainīties.

screen-shot-2016-12-17-at-17-02-24

Pretējā pusē ģērbšanās zona bērniem. Kreisajā pusē 55 cm atvēlēti standarta izmēra grozu sistēmai, kur krāmēt attiecīgajā brīdī neaktuālos apavus. Pārējā daļā apmēram 40 cm augsts sols, kur piemesties un noaut kājas, ar kastēm apavu glabāšanai. Virs sola āķi virsdrēbēm. Par antresola dziļumu vēl neesmu izdomājis, skatīšos pēc kopskata, nepieciešamības un pieejamo materiālu izmēriem.

screen-shot-2016-12-17-at-17-01-13

Stay tuned. Turpinājumā 2.stāva plānojuma pārmaiņas.

 

5 domas par “Izmaiņas 1.stāva plānojumā”

  1. Manuprāt tagad “labāk”, jo apavi vairs nestāvēs viesistabā 🙂
    Ja kas, amfurnitura veikalā Gaujas iela ir viens iebūvējamo bīdāmo durvju karkass, kas tirgojas kā nelikvīds (kāpēc nezinu prasi veikalā). Tev kāreiz varētu derēt.

    Patīk

  2. Nu iedomājies – mamma gludina – ieju aizsprostojot ar gludināmo dēli, bērni grib nākt vai iziet no telpas un tad viņiem jālien pa apakšu gluddēlim!?!

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: