Un ripzāģis pārvēršas… pārvēršas ripzāģis

Gada nogalē nolēmu pašapdāvināties un nopirku jau vairākus gadus gribētu štrumentu – Bosch GTS 10 XC. Industriālajiem aparātiem līdzi nestāv, bet advancētam amatierim, kam jātaisa skapīši noliktavas un saimniecības telpām, pats labums.

Ja nav pašam savas firmas, uz kuru nopirkt bez PVN, vai labu kontaktu pie importētājiem, tad labs variants ir kāds no Vācijas salīdzini el vē ekvivalentiem. Piemēram, http://www.idealo.de. Dienas beigās cena kopā ar piegādi bija par 20% zemāka nekā labākais pašmāju piedāvājums.

Tiklīdz zāģis bija klāt, liku to pie darba un uztaisīju skapīti, uz kura to uzmontēt. Apakšā divas palielas atvilknes līmspīlēm, slīpmašīnām utt.

Instruments jau no rūpnīcas atnāca ideāli noregulēts – gan ripas leņķis, gan vadlineāls bija līdz milimetram precīzs. Attiecīgi, nebija nekādu grūtību izzāģēt precīzas gropes līmētajam stiķim.

Kopskatā šādi

un šādi ar izvilktu paplašinājumu

Jau ļoti sen tvīku pēc frēzēšanas galda, kas ļautu nofiksēt instrumentu un frēzēt, virzot apstrādājamo detaļu gar vadlineālu. 

Tāpēc tapa šis

Pirmais saplākšņa ieliktnis īsti neizdevās – noapaļojot stūrus, izvēlējos pārāk agresīvu smilšpapīru un noslīpēju stingri par daudz. Noliku to malā, lai pēc brīža atkal izvilktu un piestiprinātu vienam no maniem visnekvalitatīvākajiem instrumentiem – zaļās sērijas figūrzāģim.


Proof of concept strādā, un varam turpināt ar frēzi. Nomainām oriģinālo pamatplatīti pret saplākšņa gabalu, izurbjam caurumu frēzei un gatavs.

Tālāk top vadlineāls ar skaidu nosūci.

Tikīdz no ķīniešiem saņemšu alumīnija vadotnes (T-track), uztaisīšu regulējamu vadlineāla stiprinājumu pie virsmas. Līdz tam jāiztiek ar līmspīlēm.

Forši.

Advertisements

4 domas par “Un ripzāģis pārvēršas… pārvēršas ripzāģis”

    1. Šobrīd rosos pa ļoti nelielu garāžu starp burkām, bērnu ratiem, velosipēdiem, zāles pļāvēju un ragavām, bet jaunajā mājā man būs apmēram 20 m2 liela apkurināta noliktava/ darbnīca. Manuprāt, amatierim ir labi, ka lielie instrumenti un darba virsmas ir mobilas, jo tad, atkarībā no materiāla izmēra, var brīvi pārvietoties pa telpu un, darbiņu pabeidzot, visu sastumt gar sienām. Tāpat, ja laikapstākļi atļauj, ir forši pārvākties ārā.

      Jebkurā gadījumā jāpadomā par skaidu nosūci. Man ir uz parastas platmasas tvertnes uzmontēts cyclone dust collector, kuru var mierīgi darbināt ar jebkuru mājsaimniecības putekļu sūcēju.

      Like

  1. Atpakaļ ziņojums: Frēzēšanas galds – Mans Nams

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s