Logi

Pagājušo nedēļu noslēdzām ar logu montāžu. Trīs dienu laikā montāžnieki tika galā ar 21 logu, 2 vitrīnām, 3 jumta logiem un vienu jumta lūku. Ja neskaita ar plēvi aizvilktos garāžas vārtus un galveno ieeju, māja nu ir ciet.


Logu ražotāja meklējumi noslēdzās Rūjienā pie SIA Koksne. Labas atsauksmes, pārbaudīta kvalitāte par labu, bet ne viszemāko cenu, sava dedicated mērītāju un montāžnieku brigāde Rīgā un patīkama, lietišķa komunikācija – tie ir faktori, kuri mani pārliecināja. Esmu ļoti apmierināts ar darījumu, jo atradām līdzsvara punktu, kur tā vietā, lai startētu ar viszemāko cenu par logiem, viņi man iedeva tiešām labu piedāvājumu palodzēm un montāžai.

Bīdāmā sistēma HS Portal ar pirkstu neiespiešanas bremzīti.


Kā rakstīju iepriekš, logi lielākoties ir iemontēti koka karkasā siltinājuma slānī. Mūrētajai fasādei tie piekļaujas no iekšpuses ar melnu elastīgas gumijas strēmeli.Te var aptuveni saprast kopējo krāsu kombināciju – vistumšākais tonis ir jumtam un logiem, gaišāks vēsais fasādei un vējmalām, gaišāks siltais – ķieģeļiem.

Jumta logu izvēle bēniņiem nebija īpaši sarežģīta, jo bija tikai divas reālas alternatīvas – Velux un Fakro. Mēļo, ka Velux ir vienīgie īstie jumta logi, un visi pārējie ir tikai pakaļdarinājums. Es tam nepiekrītu. Galu galā, kā vieni, tā otri ir ražoti ES un atbilst visvisādām sertifikācijas prasībām. Bija dažas nianses, ar ko Velux bija labāki, taču neviena no tām nebija padsmit procentu cenas starpības vērta, kā, piemēram, par 5 grādiem lielāks atvēršanās leņķis. Rezultātā bēniņu telpu izgaismo trīs 1.4m augsti un 90cm plati Fakro FPP-V U5 jumta logi.

Izvēlējos no iekšpuses lakotus rāmjus (alternatīva bija piemaksāt un dabūt baltus rāmjus) un standarta pelēko krāsu ārpusē (alternatīva bija piemaksāt un dabūt tādu pašu toni kā pārējiem logiem). Tas, par ko biju gatavs piemaksāt, ir divu eņģu sistēma – vidējā eņģe ventilēšanas režīmam un augšējā eņģe, kas ļauj visu logu pacelt uz augšu un taisnu muguru palūkoties ārā.

Jumta lūka ir parasts uz āru verams jumta logs, nekā īpaša. Funkcija – retu reizi tikt pie skursteņa un izgaismot noliktavas telpu.

8 domas par “Logi”

 1. Vai ir kādi plāni kā tiks risināts jautājums ar mitrumu kas radīsies apmetot sienas un ielejot betona grīdas? Cik var noprast, tad tev visa fasāde būs jau gatava, kad sāks iekšdarbus, kā rezultātā nebūtu prātīgi ja mitrums žūtu caur ārsienām.
  Arī koka logiem kondensāts ir slikti.

  Patīk

   1. Aprīlī viss žūst pats pa sevi. Temperatūra iet augšā relatīvais mitrums lejā. Līdzīgi kā malka – vislabāk žūst pavasarī.
    Galvenais paspēt apmest, lai pēc tam var turēt vaļā logus un caurvāju dzenāt.

    Patīk

 2. Atceroties to sāgu ar mitrumu – nezinu kāpēc neiedomājos tajā brīdī piešķilt rekuperatoru kurš jau stāvēja jau nopirkts. Šobrīd noteikti to būtu pamēģinājis kā papildus instrumentu buržuikām un 3 mitrumniekiem. Nolīmē jau uzreiz logu apakšējos rāmjus, tur arī krāsies kondensāts.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: