Iekšdurvis

Domājot par iekšdurvīm, sapratu, ka vēlos Pinterestā nošpikotu dizainu, kādu veikalos atrast neizdevās. Tādēļ devos uz galdniecību un pasūtīju krāsota MFD durvis atbilstoši savai gaumei. Īstenībā šis raksts nemaz nebūs par manu vai kāda cita gaumi, bet gan par dažiem knifiem, ko iepazinu, dziļāk ieskatoties durvju pasaulē. Bez pretenzijas uz universālo patiesību par dažiem pastāstīšu.

1. Ēnas šuve.

Šuvē, kur pildiņš ielīmēts rāmī, dažādu apstākļu ietekmē – mitrums, temperatūra utml. – ar laiku izveidojas plaisa. Lai tā būtu mazāk uzkrītoša, galdnieks ieteica izveidot tā saukto “ēnas šuvi” – pildiņa biezumu samazināt par 5 mm. Šī man bija iepriekš nepazīta metode, kuru esmu izmantojis arī citur savā mājā, piemēram, kāpņu ailā, kur rīģipsis stiķējas ar mūri. Ja plaisās, tad kontrolēti un neuzkrītoši.

IMG_6690.JPEG

2. Mikropiekrāsošana

Lai noslēptu nagliņu caurumus un salaiduma vietas aplodās un grīdlīstēs, tās tika nokrāsotas, izmantojot šļirci. Ota neder, jo tās triepieni uz ražotnē krāsotās virsmas uzreiz izceltos, taču pāris pilieni no parastas medicīniskās šļirces ir pašā laikā.

IMG_6701.JPEG

3. Magnētiskā iekaļamā slēdzene

Super štelle. Iepriekš sadzīvē ar tādām nebiju saskāries, taču labi, ka paklausīju meistaru padomam. Klusa, ērta un visādi citādi patīkama lietošana. Ir kādreiz gadījies sabrēkt uz bērniem, lai nedauza durvis? Ar šīm slēdzenēm var sist, cik grib – blīvgumija vērtni nobremzē un blieziena vietā ir dzirdams diskrēts klikšķis.

Manējās nāk no šejienes.

IMG_6695.JPEG

4. Lai taisnstūra formas grīdlīstes stiķis ar durvju aplodu izskatītos glītāks (vai vismaz mazāk neveikls), grīdlīsti taisa mazliet plānāku un mazliet šaurāku nekā aplodu.

IMG_6692.JPEG

5. Automātiskais blīvējums

SB un Partneri šo produktu grupu sauc par automātiskajiem sliekšņiem, taču pēc būtības tā ir durvju apakšā iefrēzēta slotiņa/ gumijiņa, kura izbīdās un piespiežas pie grīdas, durvis aizverot. Ja negribas pastāvīgu slieksni, tad šī ir laba opcija.

Manā gadījumā tās ir durvis uz garāžu (sk. augšējo un visus pārējos attēlus), un primārā funkcija ir aizturēt ziemā vēso un vasarā karsto gaisu un putekļus.

8 domas par “Iekšdurvis”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: